CELTICPOLAND LIVE: MCGEADY ZMIENIŁ ZDANIE. POLECIAŁ DO ROSJI

Skończył się sezon i każdego dnia dziennikarze zasypują nas nowymi rewelacjami na temat ewentualnych transferów na Parkhead. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć "CelticPoland live" - relację z letniego okna transferowego. Będzie ona trwać do początku nowego sezonu, kiedy na główny plan ponownie powrócą mecze naszego klubu.
PRZYSZLI: Simon Ferry (powrót z wyp.), Cillian Sheridan (powrót z wyp.), Charlie Mulgrew (za darmo), Cha Du-Ri (za darmo), Joe Ledley (za darmo), Daryl Murphy (1,2 mln funtów), Efrain Juarez (ok. 4 mln funtów), Gary Hooper (2,4 miliona funtów), Biram Kayal (nieznana kwota)
ODESZLI: Robbie Keane (koniec wyp.), Edson Braafheid (koniec wyp.), Landry N'Guemo (koniec wyp.), Diomansy Kamara (koniec wyp.), Koki Mizuno (600 tys. funtów), Lee Naylor (wygas. kontraktu), Zheng Zhi (700 tys. funtów), Stephen McManus (1,5 mln funtów), Artur Boruc (około 2 mln funtów), Paul McGowan (roczne wyp.), Simon Ferry i Paul Caddis (nie ujawniono)
Środa, 3 sierpnia 2010:
13:17 Po nieudanych negocjacjach z Solem Campbellem na celowniku naszego klubu znalazł się ponownie Andreas Granqvist. 25-letni szwedzki defensor występuje w holenderskim Groningen i łączony był z transferem do Celticu w styczniowym oknie transferowym.
Wtorek, 2 sierpnia 2010;
19:02 Neil Lennon ma zamiar przyjrzeć się bliżej 27-letniemu bramkarzowi Realu Valladolid, Jacobo Sanzowi. Hiszpan przyleciał właśnie wraz ze swoją drużyną do Szkocji.
Sanz wystąpi w bramce Valladolid w meczach z Inverness, Kilmarnock i St. Johnstone, które Neil Lennon obejrzy z trybun. Dopiero po ich zakończeniu menedżer naszego klubu zdecyduje, czy zasiąść do rozmów z 27-letnim Hiszpanem.
18:53 TRANSFER! Simon Ferry i Paul Caddis opuścili w poniedziałek nasz klub. Obaj zawodnicy związali się 3-letnim kontraktem z angielskim Swindon Town.
22-letni Caddis był trzecim prawym defensorem Celticu i nie miał najmniejszych szans na przebicie się do pierwszej jedenastki. Zawodnik, który spędził ostatnie miesiące na wypożyczeniu w Dundee United, poprosił władze The Bhoys o możliwość definitywnego transferu do Anglii. W tym samym kierunku udał się Simon Ferry, który wcześniej występował w Swindon w ramach wypożyczenia.
18:42 Aiden McGeady wykluczał do tej pory transfer do Rosji. Wszystko zmieniło się jednak, gdy Irlandczyk dowiedział się, iż mógłby zarabiać w Spartaku dwa razy więcej niż na Parkhead.
Pomocnik Celticu otrzymał propozycję zarobków w granicach 60 tysięcy funtów i po rozmowach ze swoim agentem postanowił, że wybierze się na rozmowy do stolicy Rosji.
McGeady opuścił Glasgow we wtorkowy poranek i być może powróci do Szkocji już jako nowy zawodnik Spartaka. Władze Celticu zaakceptowały w poprzednim tygodniu ofertę Rosjan opiewającą na około 9,5 miliona funtów.
Niedziela, 1 sierpnia 2010:
13:06 Neil Lennon zdementował pogłoski, jakoby w meczu z Arsenalem miał wystąpić Peter Luccin. - On nie jest zarejestrowanym zawodnikiem, a tylko tacy mogą zagrać w tym turnieju - powiedział menedżer Celticu.
12:16 Jak informuje szkocka prasa do Celticu na Emirates Cup dołączył testowany przez nasz klub Peter Luccin. Wszystko wskazuje na to, że 31-letni defensywy pomocnik wystąpi w dzisiejszym meczu z Arsenalem Londyn.
Były zawodnik Ol. Marsylii, PSG i Atletico Madryt spędził ostatni tydzień na testach w ośrodku treningowym Lennoxtown. Jednak dopiero po powrocie do Glasgow Neil Lennon podejmie decyzję, czy podpisywać kontrakt z Francuzem, który opuścił po ostatnim sezonie Real Saragossę.
12:05 Spartak Moskwa przedstawił Celtikowi drugą ofertę za Aiden McGeady'ego w wysokości 9,5 miliona funtów. Sam Irlandczyk odprawił jednak Rosjan z kwitkiem, wyznając wywiadzie, że nie interesuje go transfer na wschód Europy.
- Spartak to solidny klub i wiele o nim słyszałem, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie przenosin do Rosji. To zupełnie inny kraj, tak odległy od mojej rodziny. Wątpię, by transfer do tego klubu uczynił mnie lepszym zawodnikiem - powiedział McGeady.
Sobota, 31 lipca 2010:
13:27 Celtic rozważa podobno możliwość sprowadzenia defensora St-Etienne, Yohana Benalouane'a. 23-letni Francuz o tunezyjskich korzeniach był w ostatnim czasie łączony z naszymi rywalami zza miedzy, Rangersami.
13:26 Zdaniem The Sun Cillian Sheridan nie wyleciał wraz z pierwszym zespołem na Emirates Cup do Londynu i udał się do Bułgarii. Rezerwowy napastnik Celticu przystąpi do rozmów z włodarzami CSKA Sofia.
Piątek, 30 lipca 2010:
19:15 Neil Lennon zrezygnował z walki o Davida Jamesa. 39-letni bramkarz nie przyleciał ostatecznie na rozmowy do Glasgow i podpisał roczny kontrakt z angielskim Bristol City. Reprezentant Anglii będzie występować tym samym na zapleczu Premiership.
9:39 Jeden z najlepszych niemieckich bramkarzy, 31-letni Timo Hildebrand znajduje się na liście życzeń Neila Lennona. Jak poinformował były bramkarz Valencii i Stuttgartu, władze Celticu zapraszają go na rozmowy do Glasgow.
Były reprezentant Niemiec jest obecnie bez klubu. Wraz z końcem minionego sezonu wygasł bowiem jego kontrakt z Hoffenheim. Hildebrand był podstawowym bramkarzem popularnych "Wieśniaków" i jednym z najlepszych golkiperów Bundesligi. Obecnie, by zachować jak najwyższą formę, trenuje z piłkarzami Eintrachtu.
- Celtic jest mocno zainteresowany moją osobą i zaprasza mnie na rozmowy - powiedział niemieckiej gazecie Bild.
Czwartek, 29 lipca 2010:
22:04 Paddy McCourt przedłużył dziś swój kontrakt z Celtikiem. Irlandzki pomocnik podpisał nową umowę, łączącą go z klubem do 2013 roku. Zakończone zostały tym samym wszelkie spekulacje na temat ewentualnej sprzedaży McCourta. Były zawodnik Derry City znajdował się na liście życzeń menedżera angielskiego Blackpool, Iana Hollowaya.
14:25 TRANSFER! Celtic potwierdził zakontraktowanie Birama Kayala. 22-letni Izraelczyk podpisał 4-letni kontrakt i zostanie zaprezentowany jeszcze dziś w ośrodku treningowym Lennoxtwon.
Pomocnik, uważany za jeden z największych talentów w Izraelu, jest siódmym zakupem Celticu w letnim oknie transferowym.
11:34 Wygląda na to, że zarząd Celticu w końcu zabrał się za poszukiwania nowego bramkarza. Zdaniem szkockiej prasy na celowniku zarządu znalazł się chorwacki bramkarz Stipe Pletikosa. Według Daily Record 31-letni golkiper Spartaku Moskwa mógłby trafić na Parkhead w ramach rocznego wypożyczenia.
Poniżej prezentujemy wam poprzednie strony relacji CelticPoland live:
21-29 lipca (kliknij tutaj)
13-20 lipca (kliknij tutaj)
1-12 lipca (kliknij tutaj)
18-30 czerwca (kliknij tutaj)
11-17 czerwca (kliknij tutaj)
5-10 czerwca (kliknij tutaj)
24 maja - 4 czerwca (kliknij tutaj)
Mick Wachowski
Źródło: własneDwa razy prosiłem, aby przestać a Wy dalej ciągnęliście rozmowę, która do niczego nie prowadziła zamiast skupić się na artykule.
Od teraz komentarz, który będzie zawierał dwa błędy ort. lub więcej - będzie usuwany. Jeśli będzie to powtarzało się notorycznie, dany użytkownik otrzyma także ostrzeżenie.
Keane ma 30 lat i kilka lat gry przed nim, a lepiej wydać te 10 mln a porządnie sam widziałeś jeśli śledzisz mecze ile strzelił goli w pół roku (!)
co do tematu to chyba pomyliłeś Keane'a (30 lat) a Markiem Schwarzerem (39 lat), a to napastnik i bramkarz hehe ;]
Chciałbym przypomnieć o istnieniu forum:
http://www.celticpoland.fora.pl/
Jeżeli popularność się zwiększy, poprowadzę typer Ekstraklasy i typer SPL. Poważnie pomyślę też o innych ligach.
Mecze o 15:00 w sobotę i 17:15 w niedzielę.
YNWA
Jeżeli przyszedł by Hildebrand, to między Nim, a Załuską mogłyby być takie relacje jakie były pomiędzy Kubicą, a Heidfeld'em w BMW Sauber.:/
Oby tylko nie skończyło się tak, jak z Jamesem, Campbellem i Bullardem.
1. Charlie Mulgrew - jak dla mnie za słaby na Celtic, zdecydowanie nie do 1. składu. przynajmniej na razie.
2. Cha Du-Ri - w miarę dobry, ale też jakoś nie błyszczy. Hinkel jest lepszym obrońcą i ma swietne dośrodkowania. To Hinkel powinien grac w pierwszym składzie.
3. Joe Ledley - biega, ale nic z tego nie wynika. za słaby na Celtic. Na razie.
4. Daryl Muprhy - prawdziwy okaz jeżeli chodzi o drewniaków. Średnia gol w co szóstym meczu na zapleczu premier League? Pogratulować. Za słaby na rezerwowego.
5. Efrain Juarez - biegamy, biegamy i gówno z tego mamy, czyli podobnie jak Ledley. jemu jednak dałbym jeszce szanse. OK, pierwsze wzmocnienie. Pierwszy skład
6. Gary Hooper - i co do niego, to robię sobie największe nadzieję. pewnie daltego, że jeszcze go nie widziałem w akcji...:/ Ale zobaczymy. OK, drugie wzmocnienie. Pierwszy skład.
7. Biram Kayal - świetne wzmocnienie...do zespołu rezerw. jak znam życie nie przebije się do 1. składu i za rok, dwa go porzegnamy.
Ok, reasumując mamy 7 transfeów i 2 wzmocnienia ;)
Maribor 3 - 0 Hibernian
Dobre wyniki szkockich zespołow w europejskich pucharach;)
http://www.wyverness.com/images/Pippin_Took.jpg
rażące podobienstwo wg mnie
patrzę w programie i nigdzie nie widzę.na zwykłym Polsacie nie ma na Polsacie sport nie ma i na Polsacie sport extra tez nie ma?
(tzn. ja do naszego koreańskiego grajka nic nie mam, wielkiej waty nie gra, no ale drugim Nakamurą nie jest)
Następny meczOstatni mecz
11.02.2012 / 16:00 - Celtic Park
Tabela SPLTerminarz
| 1. | Celtic | 25 | 52-16 | 62 |
| 2. | Rangers | 25 | 47-14 | 58 |
| 3. | Motherwell | 24 | 31-29 | 41 |
| 4. | Hearts | 25 | 30-22 | 35 |
| 5. | St. Johnstone | 24 | 32-27 | 35 |
Zdjęcie tygodniaVideo tygodnia
Treble? Wskakuj, będzie szybciej.








