Autor: Mick Wachowski | 09.11.2013; 15:41

Mimo zmęczenia, jakiego obawiał się przed meczem Neil Lennon, Celtic uporał się z Ross County, wygrywając na wyjeździe 4:1. Po dwa gole na Global Energy Stadium zdobyli tego popołudnia Joe Ledley i Virgil van Dijk.

Zgodnie z przypuszczeniami dziennikarzy, Neil Lennon oszczędził kluczowych zawodników, dokonując pięciu zmian w wyjściowym składzie. Choć szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Teemu Pukii, to nie on wpisywał się na listę strzelców.

Dwa gole zdobył o dziwo obrońca - Virgil van Dijk, dwukrotnie dopadając do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Co ciekawe, wszystkie bramki dla Celticu padły tego dnia po uderzeniach głową. Choć Ross County zdobyło w 69. minucie kontaktowego gola, nie było w stanie nawiązać walki o remis. Już kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się bowiem Joe Ledley. Walijczyk ustalił wynik spotkania, w 74. minucie strzelając gola na 4:1.

Dzięki odniesionej w sobotę wygranej, Celtic umocnił się na prowadzeniu w tabeli Scottish Premiership. The Bhoys powrócą do gry dopiero 23 listopada - po przerwie na mecze reprezentacji.

Gole

68' Sproule

Kartki

43' Kettlewell - żółta
63' Carey - żółta
64' Kovacevic - żółta
72' de Leeuw - żółta

Zmiany

66' Carey -> Sproule
66' Klok -> Maatsen
80' Kovacevic -> Saunders

Gole

41' van Dijk 52' van Dijk 70' Ledley 73' Ledley

Kartki

74' Brown - żółta

Zmiany

71' Forrest -> Stokes
80' Biton -> Rogić
85' Ledley -> Boerrigter