Autor: Mick Wachowski | 06.12.2013; 22:46

Nie ma mocnych na Celtic w Scottish Premiership. Jedyna niepokonana drużyna rozgrywek wygrała trudny wyjazdowy mecz z Motherwell aż 5:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Kris Commons.

Kibice, którzy kilka dni temu oglądali pucharową wygraną nad Hearts (7:0), mogli się zastanawiać czy podobne wyniki będą padać także w rozgrywkach ligowych. Piątkowy wieczór pokazał, że jest to możliwe. Pierwsza połowa meczu na Fir Park nie wskazywała jednak na to, że Motherwell straci aż pięć goli. Celtic miał co prawda nieznaczną przewagę, ale nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką rywala.

Wynik otwarty został tuż przed przerwą. Po dość kuriozalnym wykończeniu akcji z gola cieszył się wówczas Kris Commons. Piłka po strzale Anthony'ego Stokesa odbiła się właśnie od szkockiego skrzydłowego, przez co to jemu, a nie Irlandczykowi, zapisano zdobycie bramki.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była prawdopodobnie 54. minuta gry. Celtic za sprawą Efe Ambrose, który dopadł do futbolówki dogranej z rzutu rożnego, zdobył wówczas drugiego gola. Podłamane wynikiem Motherwell nie nawiązało już walki z The Bhoys, na domiar złego tracąc trzy bramki w ostatnim kwadransie spotkania.

Swojego drugiego gola zdobył wówczas Kris Commons, a na listę strzelców wpisał się również Anthony Stokes. Zwieńczeniem udanego spotkania na Fir Park było natomiast trafienie autorstwa młodzieżowca - Bahrudina Atajicia, który w efektowny sposób przelobował bramkarza gospodarzy.

Kartki

16' Hutchinson - żółta
44' Lasley - żółta

Zmiany

10' Kerr -> Cummins
60' Moore -> Anier

Gole

44' Commons 54' Ambrose 76' Commons 78' Stokes 90' Atajić

Kartki

67' Pukki - żółta

Zmiany

79' Commons -> Atajić
79' Pukki -> Boerrigter
84' Brown -> Henderson