Autor: Mick Wachowski | 10.08.2013; 19:55

Zaledwie dwóch piłkarzy, którzy zagrali w środę z Elfsborgiem, wystąpiło od pierwszej minuty w sparingu z Liverpoolem. Pomimo tego, Celtic pokonał teoretycznie silniejszego rywala. Zadowoleni mogą być szczególnie Łukasz Załuska oraz Amido Balde. Pierwszy ratował drużynę swoimi interwencjami, a drugi zdobył jedynego gola.

Neil Lennon od początku zapowiadał, iż w starciu z czołowym klubem angielskiej Premier League końcowy wynik jest bez znaczenia. Celem było bowiem to, by tacy gracze jak  Irvine, McGeouch, Findlay czy Atajić nabrali cennego doświadczenia. Swoją szansę otrzymali też zawodnicy, którzy na co dzień siedzą głównie na ławce rezerwowych.

Z dobrej strony pokazał się bez wątpienia Załuska. Polak, który bronił przez całą pierwszą połowę, popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, kilkukrotnie ratując zespół po błędach defensywy. Pomimo że zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Liverpoolu, na prowadzeniu przez niemal całe spotkanie znajdował się Celtic. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Amido Balde. Nowy napastnik The Bhoys wykorzystał błąd Downiga oraz Wisdoma i pomimo strzału wprost w bramkarza, mógł po chwili cieszyć się z gola.

Liverpool z równie wielką determinacją jak w pierwszej połowie, atakował także po przerwie. Z gola w 54. minucie zaczął już cieszyć się Kolo Toure. Piłka wpadła co prawda do bramki strzeżonej przez Frasera Forstera, a zawodnik rywali znajdował się na spalonym. W końcowych dziesięciu minutach losy spotkania odmienić mógł z kolei Daniel Sturridge. Napastnik, który wszedł z ławki rezerwowych, próbował strzelić gola imponującym lobem. Na szczęście dla Celticu, piłka poszybowała tuż obok słupka.

Gole

12' Balde

Kartki

44' Stokes - żółta

Zmiany

46' Lustig -> Fisher
46' Załuska -> Forster
65' Izaguirre -> Findlay
70' Balde -> Atajić
84' Watt -> Henderson

Zmiany

46' Aspas -> Sturridge
58' Allen -> Henderson