Autor: Jacek Zapiór | 28.09.2013; 15:57

Piłkarze Celticu udanie zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z drugoligowcem i dzisiejszego popołudnia rozgromili na Rugby Park ekipę Kilmarnock aż 5:2. Bohaterem spotkania został Georgios Samaras, który trzykrotnie trafił do siatki rywali.

Po niezłym początku gospodarzy, z biegiem czasu coraz większą przewagę zyskiwał Celtic. Piłkarze Neila Lennona stwarzali wiele ciekawych akcji, a po jednej z nich padła pierwsza bramka w spotkaniu. Niedokładne piąstkowanie bramkarza Killie efektownie wykorzystał Kris Commons, który strzałem nożycami posłał piłkę do siatki.

Niespełna pięć minut później było już 2:0. Tym razem do siatki trafił asystujący wcześniej Georgios Samaras. Grek pięknym strzałem z powietrza nie dał szans na skuteczną interwencję Samsonowi. Następstwem tej akcji, była kolejna - jeszcze ładniejsza. W roli głównej po raz kolejny wystąpił piłkarz z numerem dziewiątym na koszulce, który rozegrał piłkę z Commonsem i podwyższył na 3:0.

Przy tak wysokim prowadzeniu, wydawało się, że nic nie może stanąć na drodze do zdobycia trzech oczek ekipie The Bhoys. Podopieczni Lennona spuścili nieco z tonu, za co niemal natychmiast zostali skarceni. Jeszcze przed przerwą miejscowi odrobili dwie bramki i schodzili do szatni z wielkimi nadziejami na drugą odsłonę.

Kibice zarówno jednej, jak i drugiej drużyny w dzisiejszym spotkaniu przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. W kolejnych 45 minutach przyjezdni z Glasgow przez długi czas nie potrafili powiększyć swojej zdobyczy, by w spokoju oczekiwać na końcowy gwizdek sędziego.

Wszystko zmieniło się na samym finiszu, kiedy to w 88. minucie swojego trzeciego gola w meczu zdobył Samaras. Napastnik The Hoops tym razem strzałem głową ponownie dał dwubramkowe prowadzenie podopiecznym Lennona. Jak się później okazało, nie było to ostatnie słowo Celtów. W doliczonym czasie gry swoją indywidualną akcję niezwykle precyzyjnie wykończył jeden z nowych na Celtic Park - Amido Balde.

Gole

35' Clingan
42' Clohessy

Kartki

46' Pascali - żółta

Zmiany

72' Pascali -> O'Hara
78' Ibrahim -> Silva
84' Nicholson -> McKenzie

Gole

20' Commons 24' Samaras 27' Samaras 88' Samaras 90' Balde

Kartki

64' Lustig - żółta
91' Balde - żółta

Zmiany

40' Matthews -> Lustig
79' Pukki -> Balde
90' Samaras -> Atajić