Autor: Mick Wachowski | 13.08.2013; 23:31

Wielu emocji dostarczył wtorkowy mecz Scottish Premiership U-20, który rozegrano na Tulloch Caledonian Stadium w Inverness. Drużyna Celticu pokonała gospodarzy 3:2, a najjaśniejszą postacią widowiska był Paul McMullan - autor dwóch goli.

The Bhoys mieli jednak nie lada problemy z wygraniem tego spotkania. Na prowadzenie za sprawą Torbjorna Agdesteina już w 4. minucie wyszło Inverness. Odpowiedź Celticu nadeszła po niespełna kwadransie gry. Do wyrównania doprowadził wówczas wspomniany McMullan, który po przerwie zdobył kolejnego gola. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się także Patrik Twardzik, skutecznie egzekwując jedenastkę.

Zadanie Celticowi znacznie ułatwiła czerwona karta, jaką obejrzał tuż po zmianie stron zawodnik Inverness - Carl Tremarco. Gospodarzy, którzy kończyli mecz w dziewięciu, stać było ostatecznie na kontaktowego gola autorstwa Agdesteina.

Dzięki wygranej na północy Szkocji, Celtic zajmuje pierwszą lokatę w tabeli Scottish Premiership U-20. The Bhoys wygrali w pierwszej kolejce z Dundee United 1:0.

Gole

4' Agdestein
79' Agdestein

Kartki

47' Tremarco - czerwona
81' Brown - czerwona

Gole

16' McMullan 41' P. Twardzik (rk.) 60' McMullan

Kartki

Zmiany

77' George -> Miller
85' McMullan -> McIlduff