Autor: Jacek Zapiór | 19.10.2013; 15:40

Piłkarze Celticu po zaciętym spotkaniu zremisowali z Hibernianem 1:1. Największą kontrowersją meczu była jednak bramka dla gospodarzy, przy której był spalony. Cała sytuacja zaważyła na końcowym rezultacie i Celtowie mimo wielkich starań wracają do domu z jednym oczkiem.

Pojedynek na Easter Road aktywnie zaczęli przyjezdni. Podopieczni Neila Lennona budowali coraz groźniejsze akcje i wydawałoby się, ze pierwsza bramka dla The Bhoys jest kwestią czasu. Niestety to miejscowi jako pierwsi trafili do siatki. Nieporozumienie w obronie Celticu przerodziło się sytuację, po której Paul Heffernan dał prowadzenie swojej drużynie. Jak się później okazało, trafienie nie powinno być zaliczone, ponieważ napastnik Hibs ewidentnie znajdował się na pozycji spalonej, co umknęło uwadze arbitrów.

Do przerwy, mimo sporej liczbie akcji piłkarzy z Glasgow, wynik nie uległa zmianie. Na domiar złego w między czasie w skutek kontuzji boisko musiał opuścić Kris Commons. Aktywnego od samego początku Szkota zastąpił James Forrest.

Po zmianie stron zawodnicy z Parkhead przez długi czas nie potrafili zwalczyć głębokiej defensywy gospodarzy. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy sztuka ta w końcu udała się wprowadzonemu wcześniej Forrestowi. Młody skrzydłowy w swoim stylu wjechał w pole karne i nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi ekipy ze stolicy.

W samej końcówce piłkę meczową na nodze miał Anthony Stokes. Tym razem jednak fenomenalną interwencją popisał się będący w świetnej dyspozycji Ben Williams, instynktownie broniąc strzał irlandzkiego napastnika. Mimo pełnego zaangażowania i ogromnych starań The Hoops nie zdołali stworzyć sobie kolejnej sytuacji i muszą zadowolić się remisem.

Gole

18' Heffernan

Kartki

53' Craig - żółta
72' McGivern - żółta

Zmiany

79' McGivern -> McPake
89' Craig -> Vine
90' Thomson -> Taiwo

Gole

76' Forrest

Kartki

Zmiany

27' Commons -> Forrest