Autor: Mick Wachowski | 14.09.2013; 15:23

Neil Lennon, który zapewniał, że jego drużyna nie zlekceważy meczu z Hearts, dotrzymał słowa. Celtic odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo w Edynburgu, a jednego z goli zdobył debiutujący w drużynie Teemu Pukki.

Patrząc na przebieg pierwszej połowy, jednobramkowe prowadzenie Ceticu trzeba było nazwać zasłużonym. Gol, strzelony z rzutu karnego przez Krisa Commonsa, padł jednak w kontrowersyjnych okolicznościach. Zawodnik Hearts, Jamie Hamill zagrał co prawda ręką we własnym polu karnym, ale jak pokazały powtórki, nie zrobił tego celowo. Decyzja sędziego Williego Colluma byłaby możliwa do zaakceptowania, gdyby nie fakt, że po przerwie w identyczny sposób piłkę zatrzymał Efe Ambrose. Wówczas, ku rozczarowaniu gospodarzy, karnego nie podyktowano.

Celtic prowadził grę i wydawało się, że w kontroluje wydarzenia na boisku. Odpowiedź Hearts nadeszła jednak po blisko godzinie spotkania. Piłkę do siatki skierował Holt, oddając precyzyjny strzał z linii pola karnego. Nie zmienia to faktu, że znacznie lepszej interwencji można było oczekiwać od Frasera Forstera.

Odpowiedź Celtów była jednak niemal natychmiastowa. Piłkę zagraną głową przez Commonsa przechwycił Anthony Stokes. Irlandczyk, który wyprzedził dwóch obrońców Hearts, po chwili skierował futbolówkę do siatki obok wychodzącego bramkarza rywali.

Swoje pięć minut w tym meczu miał także debiutujący w składzie Celticu Teemu Pukki. Fiński napastnik ustalił wynik spotkania, strzelając w 86. minucie trzeciego gola. Co godne uwagi, przepiękną asystą podpisał się Stokes. Irlandczyk podciął piłkę przy linii bocznej poiska, a Pukki dopełnił formalności, strzałem głową kierując ją do pustej siatki.

Gole

58' Holt

Kartki

18' Hamill - żółta

Zmiany

67' King -> Smith
74' Holt -> Carrick
82' Walker -> Oliver

Gole

19' Commons (rk.) 65' Stokes 86' Pukki

Kartki

33' Izaguirre - żółta
62' van Dijk - żółta
65' Stokes - żółta

Zmiany

44' Matthews -> Samaras
66' Ledley -> Mulgrew
74' Commons -> Pukki