Autor: Redakcja | 21.09.2013; 18:01

Kibice Celticu zaczynają wierzyć , iż Teemu Pukki będzie godnym następcą Gary'ego Hoopera. Fin, który zdobył bramkę w swoim debiucie przeciwko Hearts, także tym razem cieszył się z gola. The Bhoys pokonali St. Johnstone 2:1.

Neil Lennon postanowił, że Pukki, który w Mediolanie wszedł dopiero z ławki rezerwowych, tym razem pojawi się w pierwszym składzie. O tym, że była to słuszna decyzja, przekonał się juz w 10. minucie. Fin wbiegł w pole karne, oszukał jednego z obrońców i posyłając piłkę przy krótszym słupku zdobył gola.

Celtic dyktował warunki gry i schodził na przerwę prowadząc 2:0. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Charlie Mulgrew, w 26. minucie podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Ten sam zawodnik mógł zdobyć jeszcze jednego gola. Piłka po jego kolejnym uderzeniu poszybowała jednak obok słupka.

Koszmar po przerwie

O ile z pierwszej połowy kibice mogli być w pełni zadowoleni, o tyle po zmianie stron ze znacznie lepszej strony pokazali się przyjezdni. Celtic mógł mówić o dużym szczęściu, że dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. St. Johnstone za sprawą Liama Caddisa zdobyło kontaktowego gola. W międzyczasie znakomitą interwencją popisał się Fraser Forster, wygrywając pojedynek z pomocnikiem rywali - Davem Mckayem.

Szczęście uśmiechnęło się do Celticu tuż przed upływem doliczonego czasu gry. Piłka po uderzeniu Stevie'ego Maya odbiła się wówczas od słupka. Wyraźnie zmęczony pucharowymi zmaganiami The Bhoys utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Gole

10' Pukki
26' Mulgrew

Kartki

82' Forster - żółta

Zmiany

46' Matthews -> Biton
59' Commons -> Samaras
87' Pukki -> Balde

Gole

81' Caddis

Kartki

69' Cregg - żółta
78' Anderson - żółta
83' Caddis - żółta

Zmiany

61' Davidson -> May
68' Wotherspoon -> Caddis
87' Cregg -> Hasselbaink