Autor: Jan Temciński | 03.08.2013; 20:06

Wymęczonym zwycięstwem Celticu zakończyło się pierwsze spotkanie nowego sezonu Scottish Premiership przeciwko Ross County. The Bhoys wygrali dzięki dwóm bramkom zdobytym przez Anthony'ego Stokesa.

Pierwszego gola w nowym sezonie ligowym na Parkhead zdobyli niespodziewanie przyjezdni. Ross County objęło prowadzenie za sprawą atomowego strzału Darrena Maatsena, który w 3. minucie pokonał Frasera Forstera. Pomimo że uderzenie zawodnika Ross County było trudne do wybronienia, komentatorzy zgodnie podkreślali, że Anglik nie stanął na wysokości zadania.

Celtic osiągnął miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, lecz miał problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką rywala. Bliski zdobycia gola był debiutujący w składzie The Bhoys Derk Boerrigter. Holender, który otrzymał znakomite podanie od Krisa Commonsa, nie zdołał jednak pokonać Marka Browna.

Były golkiper Celticu skapitulował ostatecznie w 27. minucie. Zamieszanie pod bramką wykorzystał wówczas Antony Stokes, z bliskiej odległości kierując piłkę do siatki. Irlandczyk zrehabilitował się tym samym za nieudany w swoim wykonaniu początek tego spotkania. Możliwe, że gdyby nie zaprzepaścił jednej z akcji swojego zespołu, Celtic wyrównałby tuż po upływie kwadransa gry.

Ze względu na drobny uraz, boisko jeszcze przed przerwą zmuszony był opuścić wspomniany Boerrigter. Po zmianie stron przeważał nadal Celtic, a wyborną okazję do zdobycia gola miał Commons, który trafił w poprzeczkę. Równie bliski wpisania się na listę strzelców był Charlie Mulgrew. Piłka po jego uderzeniu odbiła się bowiem od słupka.

Ostatecznie o losach meczu przesądził ten, którego grę kibice krytykowali. Anthony Stokes, który w pierwszej połowie doprowadził do wyrównania, w 87. minucie przesądził losy spotkania, sprytnym strzałem przy słupku ustalając wynik na 2:1. Choć przez niemal cały mecz z korzystnego wyniku cieszyło się Ross County, trzy punkty zostają w Glasgow.

Gole

27' Stokes
87' Stokes

Kartki

Zmiany

39' Boerrigter -> Watt
68' Lustig -> Matthews
90' Forrest -> Kayal

Gole

3' Maatsen

Kartki

64' Kettlewell - żółta

Zmiany

62' Maatsen -> Cooper
71' Carey -> Sauders
83' Luckassen -> Mustafi