Autor: Mick Wachowski | 05.10.2013; 17:55

Dotychczasowy lider tabeli Scottish Premiership - Inverness, doznał wysokiej porażki z St. Johnstone (0:4). Wpadkę tę skrzętnie wykorzystali piłkarze Celticu, którzy wygrali na Parkhead z Motherwell 2:0.

Zwycięstwo The Bhoys było w tym meczu niezagrożone. Wynik w 21. minucie otworzył Anthony Stokes, wykorzystując błąd bramkarza i z ostrego kąta posyłając piłkę do siatki. Choć Celtic prowadził grę, klarownych sytuacji strzeleckich było niewiele. W pierwszym kwadransie bliski zdobycia gola był Kris Commons. Piłka po jego strzale poszybowała tuż nad poprzeczką.

Szkocki skrzydłowy, który był jednym z najlepszych zawodników tego spotkania, dopiął ostatecznie swego po przerwie. Commons popisał się pięknym rajdem między obrońcami Motherwell, który zwieńczył zdobyciem drugiego gola.

Zadowoleni korzystnym wynikiem The Bhoys mogli stracić w końcówce spotkania gola. Podobnie jak w ostatnim meczu z Barceloną, błędy defensywy naprawiał Fraser Forster, popisując się dwoma skutecznymi interwencjami.

Zwycięstwo nad Motherwell przy jednoczesnej porażce Inverness oznacza, że Celtic - mimo jednego zaległego spotkania - został nowym liderem Scottish Premiership. Kolejne ligowe spotkanie zostanie rozegrane za dwa tygodnie, gdy mistrzowie kraju zagrają z Hibernianem.

Gole

21' Stokes
49' Commons

Kartki

40' Izaguirre - żółta

Zmiany

16' Matthews -> Forrest
74' Pukki -> Biton
87' Izaguirre -> Balde

Zmiany

58' Vigurs -> Anier
64' Ainsworth -> Kerr
87' Lasley -> Lawson