Autor: Redakcja | 24.08.2013; 17:53

Celtic przystąpił do sobotniego meczu z Inverness bez pięciu piłkarzy, którzy w przypadku braku kontuzji zagraliby prawdopodobnie w pierwszym składzie. W żadnym wypadku nie tłumaczy to jednak słabej postawy zespołu, który zremisował na własnym boisku 2:2.

Pierwszy kwadrans spotkania przypominał to, co wydarzyło się w Kazachstanie. Choć The Bhoys przeważali i oddawali strzały, z gola cieszyli się ostatecznie rywale. Fraser Forster skapitulował w 12. minucie, gdy precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Aaron Doran.

Utrata gola nie była jedynym zmartwieniem Neila Lennona. Kontuzji nabawił się bowiem Beram Kayal, którego po niespełna dwóch kwadransach musiał zastąpić Joe Ledley. Po wejściu Walijczyka obraz gry nie uległ zmianie. Celtowie za swoją niemrawą postawę zapłacili w 35. minucie, gdy po fatalnym zachowaniu defensorów stracili drugiego gola.

Dopiero wówczas, po trafieniu Richie'ego Forana, Celtic zdecydowanie zaatakował bramkę rywala. Determinacja, jaką wykazali się gospodarze, poskutkowała zdobyciem kontaktowego gola. Był on zasługą obrońców - Charlie'ego Mulgrew i Emilio Izaguirre. Z trafienia, po dograniu reprezentanta Hondurasu, cieszył się Szkot, którego Lennon przesunął nie po raz pierwszy do drugiej linii.

Po zmianie stron gospodarzom udało się zupełnie zdominować drużynę Terry'ego Butchera. Szczególnie aktywny był Amido Balde, który nie tylko wygrywał pojedynki główkowe, ale i decydował się na rajdy między obrońcami rywali. Remis uratował jednak obrońca - Adam Matthews, który precyzyjnym strzałem po ziemi ustalił wynik na 2:2.

Gole

42' Charlie Mulgrew
82' Adam Matthews

Kartki

60' Amido Balde - żółta

Zmiany

23' Beram Kayal -> Joe Ledley
76' Virgil van Dijk -> Mikael Lustig
80' Tomas Rogić -> Bahrudin Atajić

Gole

14' Aaron Doran 35' Richie Foran

Kartki

62' Gary Warren - żółta

Zmiany

82' Aaron Doran -> Marley Watkins
83' Billy McKay -> Torbjørn Agdestein