Autor: Mick Wachowski | 31.07.2013; 22:52

Cel Celticu, jakim było wywalczenie bezpiecznej zaliczki przez rewanżem w Szwecji, nie został zrealizowany. Drużyna Neila Lennona wymęczyła zwycięstwo nad Elfsborgiem, a autorem jedynego trafienia był Kris Commons.

The Bhoys stworzyli sobie w pierwszej połowie dwie naprawdę klarowne sytuacje do zdobycia gola - pierwszą z nich już w 24. sekundzie gry. Piłkę głową do Anthony'ego Stokesa zgrywał wówczas Georgios Samaras, a Irlandczyk, który uderzał z ostrego kąta, posłał ją obok długiego słupka. Na kolejną groźną akcję Celticu trzeba było czekać niespełna dwadzieścia minut. James Forrest, dopadłszy do futbolówki po dośrodkowaniu Krisa Commonsa, oddał strzał, który musnął poprzeczkę.

Aktywny po drugiej stronie boiska był szczególnie Mo Bangura, którego kibice na Parkhead przy każdym kontakcie z piłką wygwizdywali. Niewiele brakowało, a Elfsborg schodziłby na przerwę prowadząc 1:0. Groźnie sprzed pola karnego uderzał Anders Stevensson, a piłka po interwencji Frasera Forstera odbiła się od poprzeczki.

Mimo że gra po przerwie toczyła się pod dyktando Celticu, akcji pod bramką Szwedów było jak na lekarstwo. Nic dziwnego, że z każdą kolejną minutą w poczynania piłkarzy wdzierała się coraz większa nerwowość. Kibice z ulgą mogli odetchnąć dopiero na kwadrans przed zakończeniem spotkania Upragnionego gola dla gospodarzy zdobył wtedy Kris Commons. Szkot umiejętnie skierował piłkę głową do siatki po wcześniejszym dośrodkowaniu Emilio Izaguirre.

Wygrana Celticu nie oznacza wcale, że Szwedzi wyjeżdżają z Glasgow podłamani. Jednobramkowa zaliczka oznacza bowiem, że losy awansu dla kolejnej rundy pozostają sprawą otwartą. Elfsborg, grając na swojej sztucznej murawie, zaprezentuje się z pewnością lepiej niż na Celtic Park.

Gole

76' Commons

Kartki

47' Commons - żółta
55' Izaguirre - żółta
68' Samaras - żółta

Zmiany

65' Ledley -> Kayal
85' Mulgrew -> Samaras

Kartki

10' Klarstrom - żółta
49' Ishizaki - żółta
53' Larsson - żółta
65' Keene - żółta
78' Svensson - żółta

Zmiany

80' Hult -> Keene
81' Nilsson -> Bangura
85' Jorgensen -> Ishizaki