Autor: Mick Wachowski | 02.11.2013; 17:49

Celtic szczęśliwie uniknął pierwszej porażki w sezonie Scottish Premiership. Bramka na wagę remisu z Dundee United padła dopiero w doliczonym czasie gry. Jej autorem był powracający po kontuzji Charlie Mulgrew.

Bramkarz rywali - Radosław Cierzniak był o krok od zostania bohaterem swojego zespołu. Polak popisał się kilkoma udanymi interwencjami i wybronił w końcówce spotkania groźny strzał Anthony'ego Stokesa. Bramkę, zdobytą przez Mulgrew, trzeba jednak zapisać na jego konto. Choć bramkarz miał piłkę na rękawicach, ostatecznie nie zdołał jej wybić i wpadł z nią do siatki.

Celtic nie może narzekać na fakt, że sobotni mecz zakończył się remisem. Od 39. minuty na prowadzeniu znajdowali się przyjezdni. Błąd defensywy The Bhoys wykorzystał wówczas Stuart Armstrong, który wygrał pojedynek z Fraserem Forsterem i z ostrego kąta skierował piłkę do bramki gospodarzy.

Sytuacji po stronie Celticu było jak na lekarstwo. The Bhoys przycisnęli na dobre dopiero w ostatnim kwadransie gry. Niewiele jednak brakowało, a Dundee United zdobyłoby wcześniej drugiego gola. Drużynę Neila Lennona uratował Efe Ambrose, dość szczęśliwie blokując strzał rywali i kierując piłkę do rękawic Forstera.

Gole

90' Mulgrew

Kartki

Zmiany

46' Fisher -> Lustig
60' Balde -> Pukki
71' Ledley -> Boerrigter

Gole

39' Armstrong

Kartki

5' Gomis - żółta
83' Armstrong - żółta

Zmiany

63' Gomis -> Paton
79' Graham -> Goodwillie
86' Mackay-Steven -> Dow