Autor: Mick Wachowski | 06.11.2013; 22:41

Celtic przegrał w Amsterdamie 0:1, ale był to tak naprawdę najniższy wymiar kary. The Bhoys rozczarowali na całej linii, w trakcie dziewięćdziesięciu minut nie nawiązując walki z teoretycznie równorzędnym rywalem. Porażka zepchnęła zespół Neila Lennona na ostatnią lokatę w tabeli grupy H.

Choć Holendrzy uchodzili za faworytów spotkania, nikt nie spodziewał się, że kibice na AmsterdamArena będą świadkami tak jednostronnego widowiska. Nie licząc ostatniego kwadransa, Celtic w zasadzie nie zapuszczał się pod pole karne rywala. Celtowie mogą mówić o sporym szczęściu, że stracili tego wieczoru zaledwie jednego gola. Drużynę od wyższej porażki uchronił Fraser Forster, popisując się w pierwszej połowie kilkoma solidnymi interwencjami. Raz na drodze Ajaksu stanął natomiast słupek.

Jedyny gol w tym meczu padł tuż po przerwie. Defensywę Celticu rozpracowali Thulani Serero i Lasse Schone. Drugi z wymienionych graczy znalazł się na sam z bramkarzem i sprytnym strzałem przy słupku posłał piłkę do siatki. Pomimo niekorzystnego wyniku, The Bhoys nie zdołali przejąć inicjatywy i zdominować swojego rywala.

Ajax, który sięgnął po w pełni zasłużone zwycięstwo, zepchnął Celtic na ostatnie miejsce w grupie H. Drużyna Neila Lennona traci punk do Holendrów i dwa oczka do Milanu. Pomimo fatalnego występu w Amsterdamie, szanse na awans do 1/8 finału nie zostały jeszcze zaprzepaszczone.

Gole

51' Schone

Kartki

41' Klaassen - żółta
68' Denswil - żółta

Zmiany

72' Serero -> Fischer
82' Klaassen -> Poulsen
90' Sigthorsson -> Van der Hoorn

Kartki

19' Samaras - żółta
43' Izaguirre - żółta

Zmiany

73' Stokes -> Boerrigter
78' Kayal -> Ledley
81' Commons -> Pukki