Autor: Mick Wachowski | 23.11.2013; 18:00

Niezwykłą dramaturgię miała końcówka sobotniego meczu przeciwko Aberdeen. Celtic, którego od porażki uratowała interwencja Frasera Forstera, rzutem na taśmę pokusił się o zdobycie trzech punktów. Celtowie zdobyli dwa gole w doliczonym czasie gry.

- Mimo że przed nami mecz z Milanem, nie wyobrażam sobie, byśmy nie podeszli do spotkania przeciwko Aberdeen z pełnym zaangażowaniem - mówił Neil Lennon. Mimo że piłkarze rzeczywiście się starali, po pierwszej połowie nie mogli być z siebie zadowoleni.

Ciekawie na boisku było od 36. minuty, kiedy piłkę do siatki po mocnym strzale przy słupku skierował Kris Commons. Tuż przed zejściem na przerwę Aberdeen doprowadziło jednak do zaskakującego wyrównania. W polu karnym gospodarzy idealnie odnalazł się były piłkarz Celticu - Niall McGinn, sprytnym strzałem kierując piłkę do bramki Forstera.

The Bhoys grzeszyli po przerwie nieskutecznością. Wyborną okazję miał Joe Ledley, a piłka po strzale Georgiosa Samarasa zatrzymała się na słupku. Mecz na swoją korzyść mogło rozstrzygnąć także Aberdeen. Wyborną interwencją popisał się jednak w 88. minucie Forster, który sparował piłkę na słupek.

Remis utrzymał się do doliczonego czasu gry. Dopiero wówczas dwa zabójcze ciosy zadali piłkarze Neila Lennona. Znakomicie dysponowanego Jamie'ego Langfielda pokonał rezerwowy Derk Boerrighter, a chwilę później wynik na 3:1 ustalił Commons. Wymęczone, choć zasłużone zwycięstwo, stało się faktem.

Gole

36' Commons
91' Boerrigter
93' Commons

Kartki

42' Samaras - żółta

Zmiany

63' Pukki -> Boerrigter
73' Fisher -> Lustig
80' Ledley -> Balde

Gole

45' McGinn

Kartki

Zmiany

72' Hayes -> Wylde
72' Zola -> Magennis
92' Shaughnessy -> Vernon