Autor: Mick Wachowski | 11.12.2013; 22:38

Tegoroczna przygoda Celticu z Ligą Mistrzów zakończyła się blamażem. The Bhoys doznali piątej porażki w fazie grupowej, dając się ośmieszyć Barcelonie. Duma Katalonii wygrała na własnym boisku aż 6:1.

Choć Celtic nie miał już szans na opuszczenie czwartej lokaty w tabeli grupy H, piłkarze Neila Lennona zapowiadali, że będą w stanie sprawić niespodziankę. Drużyna, która przed rokiem przegrała na Camp Nou po bramce z doliczonego czasu gry, tym razem była zupełnie bezradna. Celtic, gromiący swoich rywali w kraju, zdobył na otarcie łez jednego gola. Podobnie jak jesienią 2012 roku, po strzale głową na listę strzelców wpisał się Georgios Samaras.

Skutecznością imponowali natomiast gospodarze. - Nie będziemy kryli specjalnie Neymara, bo Barca ma wielu innych dobrych zawodników - powiedział na konferencji Neil Lennon. Czy Irlandczyk popełnił taktyczny błąd? Faktem jest, że brazylijski playmaker zdobył trzy gole. Choć Fraser Forster nie rozgrywał wybitnego spotkania, wina za utracone gole spoczywa głownie na graczach z pola.

Bezradną tego wieczora defensywę Celticu rozpracowano aż sześciokrotnie. Oprócz Neymara na listę strzelców wpisywali się także Pedro, Tello i Gerard Pique. Mecz ustawiła niewątpliwie bramka stracona już w siódmej minucie gry. Taktyka The Bhoys, polegająca na ustawianiu się całym zespołem w okolicach własnego pola karnego, spaliła wówczas na panewce.

Dzięki wygranej nad Celtikiem Barcelona zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy H. Celtowie powrócą do Ligi Mistrzów za rok, o ile przebrną przez trzy rundy kwalifikacji.

Gole

7' Piqué
40' Pedro
45' Neymar
48' Neymar
58' Neymar
72' Tello

Kartki

41' Roberto - żółta

Zmiany

63' Alexis -> Tello
73' Busquets -> Song
81' Neymar -> Dongou

Gole

88' Samaras

Kartki

40' Brown - żółta
69' Matthews - żółta

Zmiany

46' Pukkki -> Mulgrew
69' Biton -> Commons
82' Matthews -> Stokes

komentarze (14)

Kucharz  |  13.12.2013; 10:06
@Fabian
Nie sądzę, żeby Lennon chciał w tym meczu udowodnić, że Celtic może grać otwartą piłkę, bo to by znaczyło, że nasz menago jest głupszy niż ustawa przewiduje. Takie akcje to sobie może robić w FM, ale nie w realu, grając taką drużyną jak Celtic przeiwdko takiej drużynie jak barcelona i to w dodatku na jej boisku. Nie wiem, co mu odbiło, że dokonał tak zaskakujących wyborów, bo do niczego dobrego to nei doprowadziło. Takie baty nie dadzą chłopakom doświadczenia, a tylko mogą spowodować, że w następnych meczach z topowymi drużynami gdzieś w podświadomości będzie siedziała obawa przed srogim laniem.
Niestety, w bardzo słabym stylu kończymy tegoroczną, nieudaną przygodę z europucharami. Oby za rok było lepiej!
andy  |  12.12.2013; 18:11
@Morrison87 - Nie wiem czy 3 pkt były takie fartowne. Nie zapominajmy, że Celtic był lepszy w pierwszym meczu z Milanem i właściwie stracił tam bramkę dokładnie w taki sam sposób jak zdobył z Ajaxem. Myślę że symboliczne pkt nam się zdecydowanie należały :)
Fabian  |  12.12.2013; 17:12
Ja jednak myślę, ze Lennon chciał udowodnić, że mimo tylu meczów, ghdzie Celtowie się bronili, potrafią zagrać otwartą piłkę. I mamy tego efekty... :c
Mikase  |  12.12.2013; 16:44
Kibicuje "The Bhoys" od 7 lat i powiem wam, że nawet w totomixie obstawiłem wczoraj, że Celtic nie strzeli bramki - przegrałem ;) Bo wiedziałem, że Lennon nie da najmocniejszego składu.

Jasne, priorytetem. Zgadzam się w 100%. Ale nie w meczu, kiedy gramy o pietruchę. Baty dostaliśmy wielkie, ale jak patrzyłem jakie bramki padały w tym meczu, to mi wstyd było za ten zespół. Trudno, dostaliśmy bencki ale i tak tego się spodziewałem, jak zobaczyłem skład. Teraz skupić się na lidze, zrobić wielką przewagę i testować tych całych pseudodublerów ;)
jaxx  |  12.12.2013; 13:16
Może to nadinterpretacja, ale może Lennon chciał udowodnić zarządowi, że brakuje jakości?
Morrison87  |  12.12.2013; 12:41
ogólnie nie jest z nami tak źle jak pokazał wczorajszy mecz ;) chociaż był to najgorszy mecz celticu jaki widziałem od czasu sławetnego 0-5 z petrzałką :)
Morrison87  |  12.12.2013; 12:37
Niestety andy ma rację, ten mecz to taktyczna porażka lennona, wystawienie po takiej przerwie mathewsa, ledely na lewej obronie?! czemu nie mulgrew? Biton i pukki ? czemu nie commons i stokes !?, Lennon chyba ustawił taktyke komuś na złość bo jakim cudem można najlepszego strzelca i piłkarza obecnie (kris) posadzić na ławce w taki meczu WTF!! tyle o tym meczu porażka na całej linii i tyle. Glębszym problemem jest ostatnia miejsce w grupie z 3 pkt zdobytymi bo mega fartownym meczu :/, to boli. Co jest tego przyczyną??, no cóż w tamtym sezonie nasz skład w końcu osiągnął kształt internatonal level, piłkarze jak wanyama hooper i wilson robili różnice. Latem, co zrozumiałe w naszej sytuacji, odeszli za pokaźna kasę (ponad 20 mnl fnt) i tu zaczyna się problem. Pukki balde to nie ten poziom co hooper thats right?? to po co klub wypożycza watta na caly sezon ??!! Watta który stzelił bramkę dającą 3 pkt z barceloną na celtic park. Dalej Biton to nie ten poziom co wanyama, czemu rogic nie dostaje szansy mimo ze siedzi u nas juz prawie rok ? Podsumowując bo chaotyczny pełen złośći wywód, potrzeba nam bramkarza bo frazer wiadomo, stopera na poziomie przynajmniej równym co ambrose i van dijk zeby wymusić na nich konkurrencje, lewego obroncy z tych samych przyczyn i tyle w przodzie i tak jest przepych a
andy  |  12.12.2013; 10:59
*w starciu z Barceolną sukcesem byłaby nawet mała przegrana.
andy  |  12.12.2013; 10:58
@mikase - Moja frustracja wynika z tego, że to był ostatni mecz z rywalem z lepszej półki w tym sezonie i nie rozumiem dlaczego Commons, Stokes czy Mulgrew nie dostali szans od pierwszej minuty, skoro Lennon stawia na nich regularnie w lidze szkockiej? Nie pojmuję jego toku rozumowania. Co chciał tym meczem osiągnąć? Ograć nowych zawodników? Tylko że takie lanie zamiast dodać im pewności może zadziałać odwrotnie?

Moim zdaniem europejskie puchary powinny być dla Celtiku priorytetem i zawsze powinien być na nie wystawiany najmocniejszy i najbardziej doświadczony skład. Pamiętacie rewanż z Szachtiorem? Lennon wystawił na środku obrony Lustiga, pomimo że z Van Dijkiem było wszystko ok i dobrze sobie radził w lidze. To była bardzo mądra decyzja, zagrali tylko doświadczeni zawodnicy i udało się osiągnąć korzystny wynik. Ja wiem, że rywal z zupełnie innej półki, ale w starciu z Barceloną byłaby nawet mała przegrana.
Harry79  |  12.12.2013; 06:53
Na Barceloně nemůžeme hrát s náhradníky !!!!Čekal jsem, že vyrukujeme na Barcu v tom nejsilnějším složení (i když máme dost zraněných) a že Barcelonu trochu potrápíme :-(....a ve skutečnosti byl z toho debakl.....Je jasné, že v evropských pohárech nejsme konkurenceschopni....,chce opravdu přivést posily, ale skutečné POSILY, néé průměrné hráče :-( !!!!!
Mikase  |  12.12.2013; 03:33
@andy
Tylko po części rozumiem twoją frustrację. Dlaczego? Celtic nawet jeśli wyszedł składem sparingowym, to tylko dlatego, że nie miał już szans na wyjście z grupy. Nie graliśmy o nic, więc po co hartować naszych najlepszych zawodników? I tak już kontuzji jest sporo...
A to, że piłkarze powiedzieli, że są w stanie sprawić niesopodziankę to tylko zwykła gra słów. Przecież nie powiedzą, że położą się na murawie i nie będą grać :)
Provo  |  12.12.2013; 00:08
Dzięki wspaniałym zawodnikom zakupionym przez klub kolejny sezon w pucharach idzie na marne.
andy  |  11.12.2013; 22:53
Przede wszystkim - DLACZEGO LENNON WYSTAWIŁ SPARINGOWY SKŁAD? Co w pierwszej jedenastce robili Biton, Borrigter, Pukki i Matthews? Przecież nie gramy z Mohterwell tylko z Barceloną... Która w dodaktu walczy o pierwsze miejsce w grupie. Lennon zachował się skandalicznie, bo Celtic gdyby miał mniej szczęścia mógłby przegrać nawet 10-0. Nie winię zawodników, bo wydaje mi się że każdy zagrał na swoim poziomie. Nie można winić Bitona czy tym bardziej Matthewsa (powrót po 3 miesięcznej kontuzji) że popełniali błędy, nie stwarzali zagrożenia. Zastanawiam się czy Lennon ma jakikolwiek plan na tę drużynę? Zaczynam odnosić wrażenie, że jego 'taktyka' to po prostu przypadkowe pomysły, nie poparte mocniejszymi przemyśleniami, ot tak kaprys. Ja rozumiem - zbierać doświadczenie. Ale może najpierw w lidze szkockiej niektórzy powinni się ograć, a nie z pierwszym składem Barcelony? Na początku tego sezonu wydawało mi się, że Lennon wyciągnął wnioski z poprzedniego. Nic bardziej mylnego. Lennon liczy na szczęście, które przecież nie może wiecznie trwać.

Tak czy owak wielkie brawa dla Van Dijka. To był jego mecz. Dokonaliśmy wspaniałego zakupu latem. To jest znakomity piłkarz. Brawa też dla drużyny za grę do końca! Byliśmy blisko strzelenia drugiej bramki. Brawa także dla wspaniałych kibiców, którzy nie raz byli głośniejsi od liczniejszych sympatyków gospodarzy. Szkoda tylko że komentatorzy mylili ich z kibicami Barcelony i np. kiedy Celtic miał jedną z nielicznych klepanych akcji, a kibice po każdym celnym podaniu krzyczeli 'Ole' komentatorzy porównali tę sytuację do... meczu Polski z San Marino w którym polscy kibice zaczęli dopingować San Marino i teraz to samo ironicznie robią fani Barcy. Oczywiście to kibice Celtiku po raz kolejny tego wieczoru zagłuszyli katalończyków...
jawnuta  |  11.12.2013; 22:39