Autor: Mick Wachowski | 18.09.2013; 22:42

Celtic zasłużył na zwycięstwo, a tymczasem nie wywozi z Mediolanu ani jednego punktu. Rzadko się bowiem zdarza, by drużyna, która prowadziła grę i stwarzała lepsze sytuacje strzeleckie, przegrała mecz 0:2.

Kluczowa dla losów spotkania była 81. minuta, kiedy Anthony Stokes po strzale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, z gola cieszyli się stłamszeni tego wieczora piłkarze Milanu. Niecelny strzał Cristiana Zapaty odbił się od nogi Emilio Izaguirre, a następnie zaskoczył Frasera Forstera.

Drugi gol, autorstwa Sulleya Muntariego, był jedynie konsekwencją pierwszego. Zarówno jak w przypadku trafienia na 1:0, o wielkim pechu mógł mówić interweniujący Forster. Bramkarz Celticu, nie licząc pierwszego kwadransa gry, był w zasadzie bezrobotny. Grę przez dłuższy czas prowadzili bowiem The Bhoys.

Do pełni szczęścia, co podkreślali sami komentatorzy, brakowało jednak kropki nad "i". Doskonałą sytuację miał chociażby Georgios Samaras, po którego strzale z dystansu piłka poszybowała tuż obok słupka. Stuprocentową okazję miał także Scott Brown. Piłkę w ostatniej chwili wyłuskał mu jednak jeden z defensorów rywali.

- Nie przestraszymy się Milanu - deklarował przed meczem Georgios Samaras. Grek oraz jego koledzy dotrzymali słowa. Pomimo niekorzystnego wyniku, kibice Celticu nie mogą zapomnieć o tym, że to ich ulubieńcy przez przeszło godzinę prowadzili grę - i to na boisku rywala. Piłkarze Neila Lennona zebrali kolejne cenne doświadczenie. Dowiedzieli się bowiem, iż piłka nożna bywa strasznie niesprawiedliwa.

Gole

86' Muntari

Kartki

Zmiany

63' Birsa -> Emanuelson
76' Contstant -> Robinho.
87' Matri -> Poli

Gole

82' Izaguirre (samobójczy)

Kartki

67' Ambrose - żółta
75' Mulgrew - żółta
85' Brown - żółta

Zmiany

75' Matthews -> Boerrigter
77' Commons -> Pukki
89' Mulgrew -> Biton

komentarze (13)

jawnuta  |  23.09.2013; 09:37
pierwsze śliwki robaczywki :D hehehehe .nie ma się co łamać.iść dalej.
Gareth  |  19.09.2013; 14:16
W Celticu wszyscy by dośrodkowywali,a wykończyć to nie ma komu
Kucharz  |  19.09.2013; 11:30
Uważam, że jak na piłkarski potencjał naszej drużyny, nie było to słabe spotkanie w wykonaniu Celtiku. Byliśmy lepiej zorganizowani i częściej pod grą niż osłabiony Milan. Bezdyskusyjny jest fakt, że z przodu wyglądało to kiepsko w naszym wykonaniu, ale patrząc całościowo w przekroju całego meczu rozegraliśmy bardzo przyzwoite zawody. Milan może dziękować szczęśliwemu terminarzowi, że trafił wczoraj na Celtic, a nie na Barcelonę, bo zapewne skończyłoby się podobnie, jak Galata - Real.
misiek937  |  19.09.2013; 10:45
@Gregoryan jak to jak można narzekać na linie ataku? jak to jest, że w meczu z Benficą czy Barcą mieliśmy 1-3 rzuty rożne i za każdym razem umieliśmy stworzyć poważne zagrożenie i strzelić bramki, a tu żadna wrzutka nie była dokładna. Do tego "strzały" Commonsa.. nie rozumiem, przecież Ci sami zawodnicy potrafią zagrać dużo lepiej. Słabe spotkanie w naszym wykonaniu.
Gregoryan  |  19.09.2013; 00:54
Prosze was jak mozna narzekac na nasza linie ataku, kiedy wychodzimy do meczu z 6 nominalnych obroncow... Lennon pieprzyl farmazony w wywiadach, a kiedy przyszlo co do czego, wystawil maksymalnie defensywny sklad i czesc.
Ta porazka strasznie boli, bo byly wielkie szanse na wywiezienie punktow z trudnego terenu, ale to nie zmienia faktu, iz wiedzialem, ze skonczy sie kiepsko, gdy tylko ujrzalem wyjsciowa 11, Mulgrew i Matthews na skrzydlach to fatalny pomysl, gra calej druzyny uklada sie duzo lepiej, kiedy oni graja na bokach obrony, w srodku ambrose/lustig/van dijk i od tego trzeba bylo zaczac ukladanie reszty zespolu
Kucharz  |  18.09.2013; 23:51
Czuję wielkie rozczarowanie. O ile przed meczem nie byłem optymistą, tak w jego trakcie okazało się, że Milan był dziś cieniutki, w związku z czym nie nadarzyłaby się nam lepsza okazja do zdobycia San Siro. Czego więc zabrakło? Szczęścia (poprzeczka Stokesa, rykoszet Izzy'ego), doświadczenia i jakości z przodu.
Około 75 minuty odniosłem wrażenie, jakby nasi piłkarze byli już przekonani, że tak czy siak rozstrzygną ten mecz na swoją korzyść, że w końcu tę bramkę wcisną. Milan był wtedy naprawdę bezradny i należało wsiąść na nich wysokim pressingiem, zepchnąć do defensywy, by to oni zaczęli uważać remis za dobry rezultat. Zamiast tego w poczynania naszych piłkarzy wkradła się nonszalancja i indywidualne popisy.
Ten mecz jednak brutalnie obnażył naszą słabość w ofensywie - o ile obronę mamy niezłą (z fenomenalnym bramkarzem na czele), tak już w linii pomocy i ataku brakuje nam jakości niezbędnej do odnoszenia dobrych rezultatów na arenie międzynarodowej z drużynami pokroju Milanu. Niepokojące również jest to, że zmiany w ofensywie nie wniosły absolutnie nic.
Ta porażka bardzo boli. Nie przypomianm sobie meczu z tej klasy rywalem (abstrahując od licznych osłabień), na jego biosku, kiedy to przez większość spotkania to Celtic posiada piłkę i wymienia znacznie większś ilośc podań. Był to typowy mecz do pierwszej bramki - kto ją strzeli, ten wygra. Niestety, tym razem nie był to Celtic, jednak wierzę, że w przyszłości to zaprocentuje na nasza korzyść.
Fabian  |  18.09.2013; 23:30
Nir ładnie w końcówce podawał. Siły na opadły w końcówce i Milan to wykorzystał.
wazi the Bhoys  |  18.09.2013; 23:24
Szkoda porażki ale ciesze sie z odważnej i pięknej gry The Bhoys ;) Myślę że ta pierwsza porażka nie przesądzi o słabszej postawie w reszcie meczów ...
misiek937  |  18.09.2013; 23:06
z tyłu dobrze, ale z przodu wielkie NIC. co z tego, że kontrola środka poal, jak strzałów na bramkę było jak na lekarstwo, a dośrodkowania beznadziejne. wcale nie zasłużyliśmy na wygraną, co najwyżej na remis, ale zabrakło szczęścia. wciąż brakuje nam "zęba" na wyjazdach :/
andy  |  18.09.2013; 23:00
Wielka szkoda, ale jenocześnie cieszę się z tego jak zagraliśmy. Bardzo żałuję straconych w głupi sposób bramek ale widać że Lennon wyciągnął wnioski z ostatniej edycji LM. Zagraliśmy z głową, kontrolowaliśmy większość czasu grę, co jakiś czas stwarzaliśmy fajną akcję - szkoda że żadnej nie wykorzystaliśmy. Najbardziej boli mnie jednak, że w świat pójdzie wynik i wszyscy pomyślą, że Milan bez problemów z nami wygrał. Bardzo podobało mi się także zachowanie naszych kibiców. Pod koniec spotkania (już przy stanie 2-0) pięknie i głośno (całkowicie zagłuszyli kibiców Milanu) odśpiewali You'll never walk alone. Nie chodzi o to, że byli wierni przy porażce, ale mieli prawo poczuć się dumni ze swojej drużyny, pomimo niekorzystnego wyniku. Hail hail!
Fabian  |  18.09.2013; 22:51
Mówi się trudno i trzeba walczyć dalej. Teraz mecz z Barcą na naszym terenie.
Gareth  |  18.09.2013; 22:49
Akurat w tym meczu Samaras powinien sobie walnąć młotem w łeb!Jednak brawa za równorzędną walkę z Rossoneri!Dumni po zwycięstwie wierni po porażce!
Mikase  |  18.09.2013; 22:48
Nawet nie wiem co mam napisać... Gdy ktoś skomentował wcześniejszego newsa, że poprzeczka, to uwierzyłem, że można wygrać ten mecz ! A tu nagle chwile później brama dla nich...