Autor: Mick Wachowski | 17.08.2013; 15:28

W drugim meczu tego sezonu Scottish Premiership, Celtic dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Drużyna Neila Lennona ma tym większe powody do zadowolenia, iż nie zagrała wcale wielkiego spotkania. O losach starcia na Pittodrie zaważyła czerwona kartka, jaką obejrzeli gospodarze.

O grze, jaką prezentował Celtic w pierwszych dwudziestu minutach gry, wszyscy kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć. The Bhoys zostali zupełnie zdominowani przez swoich rywali, którzy co rusz nękali ich dośrodkowaniami w okolice bramki Frasera Forstera. Swoiste przebudzenie nastąpiło po blisko dwóch kwadransach spotkania. Bliski zdobycia gola był wówczas Joe Ledley, którego strzał w ostatniej chwili wybronił Jamie Langfield.

Wspomniany bramkarz Aberdeen nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych. Gdy w 44. minucie zatrzymał mijającego go Georgiosa Samarasa, arbiter był zmuszony pokazać mu czerwoną kartkę. Co gorsza dla gospodarzy, jedenastkę na gola, dającego prowadzenie Celticowi, zdobył po chwili Kris Commons.

Dzięki grze w przewadze, The Bhoys byli w na tyle komfortowej sytuacji, iż mogli w pełni kontrolować wydarzenia na boisku. Niewiele jednak brakowało, a przez swoją opieszałość, straciliby niespodziewanie gola. Z groźnym uderzeniem Nialla McGinna poradził sobie jednak Fraser Forster, który przeniósł piłkę nad poprzeczkĄ.

Zwycięstwo przypieczętowane zostało w samej końcówce, gdy po indywidualnej akcji Jamesa Forresta Celtic podwyższył na 2:0. Młody Szkot, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, popisał się efektownym lobem nad bramkarzem rywali.

Kartki

35' McGinn - żółta
45' Langfield - czerwona
79' Hector - żółta

Zmiany

45' Zola -> Weaver
56' Pawlett -> Magennis
73' Anderson -> Wylde

Gole

45' Commons (rk.) 87' Forrest

Kartki

41' Matthews - żółta
48' Mulgrew - żółta
84' Forrest - żółta

Zmiany

66' Matthews -> Lustig
77' Ambrose -> van Dijk
78' Kayal -> Forrest